پیچ و مهره پلاستیکی

پیچ و مهره پلاستیکی همانطور که از نامشان پیداست از ماده ای به نام پلاستیک ( پلی آمید ) درست شده اند. این ماده در طول مراحل تولید سخت میشود تا بتواند در شرایطی که یک پیچ و مهره معمولی در معرض آن قرار میگیرد مقاومت کند.
پلاستیک یا ماده ای که برای ساخت این نوع پیچ و مهره استفاده میشود را میتوان از ترکیب برخی از مواد شیمیایی به دست آورد.

پیچ و مهره پلاستیکی

مواد سازنده پیچ و مهره پلاستیکی

  • استال یک نوع ماده پلاستیکی هستش که به خوبی شناخته شده است. استال در برار آب غیرقابل نفوذ میباشد و از آن برای در پروژه های دریایی استفاده میکنند.
  • ماده بعدی PVC هستش که در برابر اشعه ماوراع بنفش و نورد خورشید مقاوم است.
  • پلی پروپیلن پلاستیکی است که معمولا به عنوان افزودنی برای سایر پیچ و مهره پلاستیکی استفاده میشود تا آن ها را تقویت کند.
  • پلی کربنات نوعی پلاستیک است که مقاومت بالایی در برابر گرما و الکتریسیته دارد.

قیمت پیچ و مهره پلاستیکی

قیمت پیچ و مهره پلاستیکی به عوامل گوناگونی بستگی دارد برای مواد سازنده پیچ و مهره , نوع پیچ و مهره و سایز آن. اولین عامل مربوط به مواد سازنده پیچ پلاستیکی میباشد. همانطور که در پاراگراف بالا اشاره کردیم در تولید مهره پلاستیکی از مواد گوناگونی استفاده میشود و هرکدام از این مواد ارزش متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. دومین عامل مربوط به نوع پیچ پلاستیکی هستش برای مثال ارزش پیچ آچاری پلاستیکی و پیچ آلن پلاستیکی متفاوت میباشد.

پیچ و مهره پلی آمید چه کاربردی دارند؟

پیچ و مهره پلی آمید بیشتر در محیط هایی استفاده میشوند که استفاده از پیچ و مهره فلزی ایده خوبی نخواهد بود. نمونه هایی از این مورد شامل هنگام طراحی لوازم الکترونیکی است که سازنده ممکن است علاقه مند به عایق کاری محصول تا حد امکان باشد.
توجه کنید که پلاستیک یک ترکیب بی اثر است که با اکثر مواد شیمیایی واکنش نمیدهد. با توجه به این موضوع استفاده از پیچ و مهره پلی آمید در محیط هایی که از مواد شیمیایی استفاده میشود میتواند مفید باشد. برای مثال اگر شما کارخانه تولیدی دارید که در آن اسد های قوی در فرآیند تولید استفاده میشود، استفاده از فلزاتی که با اسید واکنش میدهند ایده خوبی نخواهد بود.

خرید پیچ و مهره پلاستیکی

صنایع پیچ و مهره پایا تولیدکننده ی انواع پیچ و مهره پلاستیکی در سایز های گوناگون میباشد. جهت خرید و استعلام قیمت با شماره تماس های موجود ارتباط برقرار کنید.

مزایای پیچ و مهره پلی آمید

پیچ و مهره پلی آمید در مقایسه با دیگر متریال های پیچ و مهره مانند استیل , آهنی و فولادی دارای مزایایی است. اولین مورد مربوط به واکنش نشان ندادن پیچ پلاستیکی با مواد شیمیایی هستش که در این مقاله به این موضوع اشاره کردیم. دومین موضوع مربوط به وزن پیچ و مهره هستش. پیچ و مهره پلی آمید در مقایسه با متریال های دیگر از وزن و سنگینی بسیار کم تری برخوردار است. با توجه به این ویژگی پیچ و مهره پلی آمید برای ساخت سازه سبک بسیار مناسب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید