مشخصات مهره شش گوش

مهره های شش گوش (hex nut) یا همان مهره های شش وجهی یکی از رایج ترین اتصال دهنده ها شش ضلعی با رزوه های داخلی هستند که به ساقه یا بدنه رزوه شده پیچ بسته میشوند. مهره های شش ضلعی انواع مختلفی دارند برای مثال مهره شش گوش بلند , مهره باریک , مهره HV و غیره. این دسته از مهره ها (مهره های شش ضلعی) کاربردهای فراوانی دارند و یکی از این کاربردها مربوط ساخت ساختمان و پل ها میشود. این دسته از مهره ها معمولا با پیچ های شش گوش استفاده میشوند و مکمل یکدیگر هستند.

قیمت مهره شش گوش

قیمت مهره شش گوش به 3 عمل بستگی دارد. اولین عامل مربوط به متریال هستش و مهره شش ضلعی در متریال های استیل , فولادی , اهنی و برنجی تولید میشود و قیمت هر یک از این متریال ها با دیگری متفاوت است. اگر بخواهیم قیمت این متریال ها از گران تر به ارزان تر رتبه بندی کنیم در رتبه اول استیل و در رتبه دوم برنج و در رتبه سوم فولاد و متریال اهنی در رتبه آخر قرار دارد. دومین عامل مربوط به پوشش استفاده شده برای مهره شش ضلعی میباشد. پوشش هایی که برای مهره شش ضلعی استفاده میشوند عبارت اند از پوشش گالوانیزه سرد , گالوانیزه گرم , گالوانیزه زرد و داکرومات و قیمت هر یک با دیگری متفاوت است. اخرین عامل مربوط به سایز مهره هستش و هرچه سایز مهره بزرگ تر باشد قاعدتا ارزش آن نیز بیش تر است.

استاندارد مهره شش گوش

استانداردی که برای مهره های شش ضلعی استفاده میشود DIN934 هستش. نحوه کدزنی این مهره به این شکل است که ابتدا استاندارد مهره و در ادامه کد متریال آن و در آخر سایز مهره برای مثال DIN934516 این کد نشان دهنده ی مهره آهنی سایز 16 هستش.

تولید مهره شش گوش

صنایع پیچ و مهره پایا تولید کننده مهره های شش ضلعی در متریال و سایز های گوناگون میباشد. جهت سفارش و اطلاعات بیشتر با شماره های تماس ارتباط برقرار کنید.

مهره شش گوش استیل

یکی از متریال هایی که برای تولید این مهره استفاده میشود متریال استیل هستش. مهره شش ضلعی استیل به دو گرید تقسیم بندی میشود گرید استیل 304 و 316. اطلاع داشته باشید که گرید 316 از 304 قیمت بالاتری دارد. بر روی مهره استیل 304 عبارت A2-70 نوشته میشود و بر روی مهره استیل 316 عبارت A4-70.

مهره شش گوش فولادی

متریال دیگری که برای تولید مهره شش ضلعی استفاده میشود متریال فولاد یا به اصطلاح همان خشکه هستش. مهره شش ضلعی فولادی به 3 گرید تقسیم بندی میشود گرید 8.8 , گرید 10.9 و گرید 12.9. از لحاظ قیمت گرید 12.9 در جایگاه اول و گرید 10.9 در جایگاه دوم و گرید 8.8 در جایگاه سوم قرار دارد. تفاوت این 3 گرید در فشار که تحمل میکنند خلاصه میشود.