پیچ و مهره با پوشش تفلون

پیچ و مهره ها و اتصال دهنده ها در محیط و شرایط گوناگونی قرار میگیرند. برای مثال هنگامی که پیچ و مهره ای با متریال آهنی در محیطی مرطوب قرار میگیرد دچار زنگ زدگی میشود و به مرور از بین می رود. خب به نظر شما چگونه میتوان مشکل را برطرف کرد؟ پوشش گالوانیزه! پوشش گالوانیزه هنگامی که بر روی پیچ و مهره قرار میگیرد از زنگ زدگی آن جلوگیری میکند و مانع از تخریب آن میشود. این تازه یک نمونه از تاثیرگذاری پوشش ها بود.
پیچ و مهره در انواع گوناگونی از پوشش ها تولید و به بازار عرضه میشود. یکی از این پوشش ها پوشش تفلون میباشد. پوشش تفلون یک ماده ی شیمیایی است که بر روی پیچ و مهره قرار میگیرد و از پیچ و مهره در برابر خوردگی محافظت میکند.

استاد بولت پوشش تفلون

تاریخچه مختصری از PTFE

قبل از ظهور پیچ‌های با روکش PTFE، صنعت پتروشیمی از روش‌های دیگری برای ساخت قطعات مقاوم در برابر خوردگی، مانند اتصال دهنده‌های گالوانیزه، کادمیوم یا روکش روی استفاده می‌کرد.
پلی تترا فلوئورواتیلن (PTFE) یک فلوئوروپلیمر مصنوعی از تترا فلوئورواتیلن است که کاربردهای متعددی دارد. شناخته شده ترین نام تجاری فرمول های مبتنی بر PTFE تفلون توسط Chemours است. Chemours، فرعی از DuPont، در ابتدا این ترکیب را در سال 1938 کشف کرد.
پوشش های PTFE (پلی تترا فلوئورواتیلن) پوشش های نچسب محسوب می شوند. بنابراین شما نیاز به فرآیندی برای اعمال پوشش نچسب روی استاد بولت B7″ دارید. بنابراین، فرآیند تولید معمولی یک فرآیند سه مرحله ای است.

  • یک پوشش پایه مقاوم در برابر خوردگی اعمال کنید.
  • پوشش چسبنده اعمال کنید.
  • لایه رویی نچسب پلی تترا فلوئورواتیلن بزنید.

دقیقاً مشخص نیست که صنعت پیچ و مهره از چه زمانی شروع به استفاده از استاد بولت با روکش PTFE کرده است، اما مدتی است که وجود داشته اند. آنها تمایل دارند در محیط های بسیار خورنده استفاده شوند.

استاد بولت با پوشش تفلون

یکی از اتصال دهنده هایی که بسیار به همراه پوشش PTFE استفاده میشود استاد بولت است. استاد بولت با پوشش تفلون کاربرد گسترده ای در پروژه های دریایی دارد و در برابر خوردگی بسیار مقاوم است. یکی از نکاتی در هنگام خرید استاد بولت با پوشش تفلون باید به آن توجه کنید این هستش که هیچ گاه از این پوشش در پروژه هایی که دارای بسیار بالایی هستند استفده نکنید.

خرید استاد بولت با پوشش تفلون

پوشش تفلون با چه نام هایی شناخته میشود؟

نام دیگری که برای پوشش تفلون استفاده میشود عبارت PTFE است. عبارت PTFE مخفف کلمه PolyTetraFluoroEthylene ميباشد. هنگامی که شما از پوشش PTFE برای اتصال دهنده ی خود استفاده میکنید در واقع شما از زنگ زدگی آن جلوگیری کرده و مقاوت آن را در برابر خوردگی افزایش می دهید.

خرید پیچ و مهره به همراه پوشش تفلون

صنایع پیچ و مهره پایا تولیدکننده انواع پیچ و مهره اعم از استاد بولت به همراه پوشش تفلون میباشد. جهت خرید این محصول با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

آیا پوشش تفلون با پوشش PTEF تفاوت دارد؟

بله، تفاوت دارد. اگر چه پوشش PTFE در سطح شیمیایی پوشش تفلون میباشد اما گر به ترکیبات و ویژگی های آن ها دقت کنید متوجه خواهید شد که این دو پوشش با هم تفاوت دارند و یکسان نیستند. اگر علاقه مند هستید درباره ی تفاوت این دو پوشش اطلاعات بیش تری کسب کنید به مقاله تفاوت پوشش تفلون و PTFE مراجعه کنید.

آیا میتوان از پیچ و مهره با پوشش تفلون دو مرتبه استفاده کرد؟

حتما به این موضوع دقت کنید، هیچ گاه از پیچ و مهره با پوشش تفلون دو مرتبه استفاده نکنید. شاید بپرسید چرا؟ در نگاه اول از نظر فیزیکی، پیچ ممکن است در برابر خرودگی مقاوت کند و از نظر ظاهری خوب به نظر برسد. اما ظاهر میتواند فریبنده باشد زیرا به هنگام استفاده در مرتبه ی اول روی رزوه و دنده ها تا حدودی تخریب و آسیب میبیند. همین موضوع باعث میشود پیچ در هنگام باز و بسته شدن به مشکل بخورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید