واشر تخت DIN125

مشخصات واشر تخت

واشر ها در صنعت کاربرد گسترده ای دارند. یکی از پرمصرف ترین نوع واشر ها واشر تخت هستش که در متریال و سایزهای گوناگون تولید و عرضه میشود. واشر تخت معمولا برای جلوگیری لرزش و شل شدن و برای محکم تر بودن پیچ و مهره استفاده میشود. واشر تخت که نام انگلیسی آن flat washer هستش در صنایع ساختمانی و راه سازی کاربرد گسترده ای دارند. نحوه قرار گرفتن واشر din 125 به شکلی است که بین پیچ و مهره قرار میگیرد و نیروی وارد را در بست پخش میکند. سایز این محصول با سایز پیچ و مهره متناسب است و همگی قطر یکسان دارند.

نحوه قرار گیری واشرتخت بین پیچ و مهره

نحوه قرار گیری واشر تخت بین پیج و مهره

قیمت واشر تخت

قیمت واشر تخت به 2 عامل بستگی دارد. اولین عامل مربوط به متریال واشرتخت هستش و واشر din 125 در 3 متریال آهنی , استیل و فولادی تولید میشود و ارزش هر متریال با دیگری متفاوت است. اگر بخواهیم ارزش متریال از گران تر به ارزان تر دسته بندی بکنیم متریال استیل در رتبه اول و متریال در رتبه دوم و متریال آهنی در رتبه اخر قرار دارد. دومین عامل مربوط به سایز واشر din 125 هستش که قاعدتا هر چه سایز محصول بزرگ تر باشد از ارزش بیشتری برخوردار است.

متریال واشر din125

  • آهنی
  • فولادی
  • استیل

واشرتخت آهنی

یکی از متریال هایی که برای تولید واشر  استفاده میشود متریال 5.6 یا همان آهن هستش. واشر din 125 آهنی 5.6 قادر به تحمل فشار 50 کیلوگرم بر هر میلی متر مربع هستش . یکی از نقاط ضعفی که واشر din 125 آهنی دارد این موضوع هستش که وقتی در محیز مرطوب قرار میگیرد زنگ میزند. در این مرحله پوشش گالوانیزه سرد به کمک واشر میاید که مانع از زنگ زدگی محصول میشود.

واشرتخت استیل

یکی از پرطرفدار متریال برای واشر din125 متریال استیل یا همان فولاد ضد زنگ هستش. متریال استیل به دو گرید دسته بندی میشود گرید 304 و 316. واشر تخت استیل 316 نسبت به گرید 304 ارزش بیشتربی دارد و این تفاوت قیمت به دلیل ترکیبات این دو گرید هستش.
واشر din 125 استیل معمولا در محیط هایی با مواد اسیدی تماس دارند استفاده میشود.

سایز بندی واشر تخت din125

سایز بندی این محصول بصورت 3 عدد بیان میشود برای مثال M20*50*3 . عدد اول نشان دهنده ی قطر داخلی واشر عدد دوم نشان دهنده ی قطر بیرونی واشر و عدد سوم نشان دهنده ی ضخامت واشر برحسب واحد میلی متر هستش.

فروش واشر din 125

صنایع پیچ و مهره پایا تولید کننده واشرتخت در متریال و سایز های گوناگون میباشد. مشتریان عزیز جهت سفارش این محصول و استعلام قیمت با شماره های تماس فروشگاه ارتباط برقرار کنید.