پیچ و مهره فولادی

پیچ و مهره یکی از مهم ترین نیاز های امروز جامعه است. شاید بپرسید چرا؟ فرض کنید میخواهید قطعه یا وسیله ای بسازید برای وصل کردن قسمت های مختلف آن به یکدیگر نیاز به اتصال دهنده ها یا همان پیچ و مهره دارید. پیچ و مهره ها در متریال های گوناگونی تولید و به بازار عرضه می شوند. یکی از پرمصرف ترین متریال های پیچ و مهره فولاد یا همان خشکه میباشد. پیچ و مهره فولادی امروزه کاربرد بسیار زیادی در صنعت ساخت و ساز دارد. پیچ و مهره های فولادی در 3 گرید 8.8, 10.9 و 12.9 موجود هستند که در ادامه این مقاله مفصل راجب آن ها صحبت خواهیم کرد.

درجه و گرید پیچ و مهره به چه معناست؟

این اساسی ترین سوال برای کسی است که با این اصطلاح آشنا نیست. این یک اصطلاح فنی است که خواص پیچ را تعیین می کند. درجه یک پیچ تعیین کننده حداکثر تنشی است که پیچ می تواند تحمل کند. همچنین به تعیین اینکه کدام ابزار برای سفت کردن این پیچ ها مناسب است کمک می کند. علاوه بر این، نوع روش استفاده شده برای سفت کردن پیچ نیز به درجه پیچ بستگی دارد. بنابراین، درک درجه یک پیچ برای استفاده صحیح از آن بسیار مهم است.

پیچ و مهره فولادی گرید 8.8

یکی از چیزهایی که در مورد تعیین طبقه ویژگی ISO 898-1 خوب است این است که استحکام کششی تقریبی دقیقاً در علامت سر پیچ وجود دارد. پیچ‌های کلاس املاک 8.8 دارای حداقل استحکام کششی 800 مگاپاسکال برای پیچ‌های با قطر 16 میلی‌متر و زیر آن و 830 مگاپاسکال برای پیچ‌های با قطر بیش از 16 میلی‌متر هستند.
برای اینکه به شما ایده ای نسبت به قدرت اتصال دهنده های سری اینچی بدهید، 6.9 مگاپاسکال تقریباً برابر با 1 کیلو در اینچ است. 800 مگاپاسکال حدود 155 ksi است. بنابراین یک پیچ و مهره کلاس Property 8.8 یک پیچ و مهره با استحکام متوسط ​​است که تقریباً همان استحکام یک پیچ و مهره SAE J429 درجه 5 است.

پیچ و مهره فولادی گرید 8.8

پیچ و مهره فولادی گرید 10.9

پیچ و مهره های کلاس 10.9 دارای حداقل استحکام کششی 1040 مگاپاسکال برای همه اندازه ها هستند. همانطور که می بینید، آنها کمی قوی تر از مقدار اسمی در تعیین کلاس اموال هستند. پیچ و مهره های کلاس 10.9 جزء قطعات با مقاومت بالا محسوب می شوند. آنها در همسایگی قطعات SAE J429 Grade 8 هستند.

پیچ و مهره فولادی گرید 10.9

پیچ و مهره فولادی گرید 12.9

پیچ های شش گوش درجه 12.9 پیچ های با استحکام بالا با حداقل استحکام تسلیم 1100 مگاپاسکال و حداقل مقاومت کششی 1220 مگاپاسکال هستند. شرکت پایا یک تولید کننده و تامین کننده پیشرو در انواع مختلف مانند پیچ ​​های شش گوش درجه 12.9 و غیره است. پیچ ها در اندازه ها و استانداردهای مختلفی عرضه می شوند. مواد درجه 12.9 برای ایجاد سختی و استحکام پیچ و مهره ها خاموش و تمپر می شوند.
پیچ کلاس 12.9 می تواند با روکش روی، روکش ساده یا گالوانیزه گرم عرضه شود. سر و گام پیچ انواع مختلفی دارند. پیچ شش گوش درجه 12.9 برای نصب در فضاهای باریکی که آچارهای معمولی نمی توانند کار کنند مفید است. پیچ های سر شش گوش متریک درجه 12.9 به دلیل سهولت نصب با ابزار و استحکام مکانیکی بیشترین استفاده را دارند. استفاده از انواع پیچ و مهره های متریک درجه 12.9 در کاربردهای مختلفی مانند نفت و گاز، نفت، شیمیایی، مبدل حرارتی، کشتی سازی و بسیاری کاربردهای دیگر قابل مشاهده است. پیچ متری درجه 12.9 برای اتصال دو جزء بدون استفاده از مهره، سر یا شکاف استفاده می شود.

پیچ و مهره فولادی گرید 12.9

تفاوت 3 گرید پیچ و مهره فولادی

خیلی از مشتریان از ما درباره ی تفاوت 3 گرید پیچ و مهره فولادی سوال میپرسند؟ تفاوت های 3 گرید پیچ و مهره فولادی از نظر ترکیبات بسیار است اما مهم ترین تفاوت آن ها در میزان تحمل فشار وارد شده بر هر میلیم تر مربع میباشد. میخواهم به شما فرمولی را یاد بدهم که به راحتی این عدد را محاسبه کنید. گرید 8.8 را در نظر بگیرید اولین عدد قبل از ممیز 8 میباشد درسته! خب حالا همان عدد را در عدد 10 ضرب کنید. حاصل چه عددی شد؟ 80. حالا متوجه شدیم که پیچ و مهره 8.8 قابلیت تحمل فشار 80 کیلوگرم بر هر میلیم تر مربع را دارد. برای دو گرید دیگر روش محاسبه به همین شکل میباشد.

قیمت پیچ و مهره فولادی

حالا میرسیم به مهم ترین موضوع یعنی قیمت. عوامل گوناگونی روی قیمت پیچ و مهره فولادی تاثیرگذار هستند و ما در این مقاله میخواهیم درباره ی 2 مورد از مهم ترین آن ها صحبت کنیم. اولین عامل مربوط به گرید پیچ و مهره میباشد. اگر بخواهیم قیمت 3 گرید پیچ و مهره فولادی را با یکدیگر مقایسه کنیم گرید 12.9 بیش ترین ارزش را دارد در رتبه های بعدی به ترتیب گرید 10.9 و 8.8 قرار دارند. دومین عامل مربوط به تعداد پیچ و مهره میباشند. حالا چرا تعداد مگه چه فرقی میکند؟ پیچ و مهره های فولادی در بازار بصورت کارتنی عرضه میشوند و تعداد رو قیمت تاثیرگذار است.

خرید پیچ و مهره فولادی

اگر قصد خرید پیچ و مهره فولادی را دارید و به دنبال منبعی قابل اطمینان برای خرید آن هستید من به شما صنایع پیچ و مهره پایا را معرفی میکنم اما چرا؟ پایا تولیدکننده ی انواع پیچ و مهره با سابقه ی درخشان میباشد و دو فاکتور را در کار خود بسیار مدنظر قرار میدهد کیفیت و رضایت مشتری. جهت خرید این پیچ و مهره خشکه با شماره تماس های موجود ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید