پیچ و مهره برنجی چیست؟

یکی از متریال هایی که در تولید پیچ و مهره استفاده میشود آلیاژ برنج هستش. پیچ برنجی یک اتصال دهنده است که از آلیاژ مس و روی ساخته شده است. نصاب ها از این پیچ و مهره برنجی برای اتصال چوب، فلز یا مواد کامپوزیتی به یکدیگر یا برای بستن اجسام به سطوح ساخته شده استفاده می کنند. یک پیچ با استفاده از یک مهره برنجی در جای خود بسته میشود و یک واشر در زیر پیچ استفاده میشود تا از شل شدن و لرزش ها جلوگیری کند.

قیمت پیچ و مهره برنجی

قیمت پیچ و مهره برنجی به 2 عامل بستگی دارد. اولین عامل مربوط به نوع اتصال دهنده ای است که شما انتخاب میکنید برای مثال پیچ شش گوش برنجی در مقایسه با پیچ آلن برنجی قیمت متفاوتی دارند. دومین عامل مربوط به سایز بست برنجی هستش که قاعدتا هرچه سایز محصول بزرگ تر باشد ارزش آن نیز بیش تر است.

مقایسه پیچ و مهره برنجی با متریال های دیگر

در حالی که متریال استیل و مس جامد هر کدام مزایایی مشابه برنج دارند، هر دو به طور متوسط ​​هزینه بیشتری نسبت به برنج استاندارد دارند. پیچ و مهره های برنجی همچنین یک پوشش تزئینی ارائه می دهند که ممکن است برخی از کاربران آن را به فولاد یا کروم ترجیح دهند. از آنجایی که برنج به اندازه فولاد قوی یا سخت نیست، ممکن است برای تحمل سطوح بالای غیر عادی نیرو یا وزن مناسب نباشد.
هر پیچ برنجی باید بر اساس نیازهای یک پروژه خاص با دقت انتخاب شود. مهندسان و سازندگان عواملی مانند طول و قطر پیچ و همچنین نوع مواد نصب شده در آن را در نظر می گیرند.

کاربرد پیچ و مهره برنجی

پیچ و مهره برنجی برای برخی از محیط های دریایی، از جمله آب شور و آب دریا با جریان آهسته مناسب هستند. برنج در این محیط یک پوشش سبز محافظ ایجاد می کند. بست های برنجی معمولاً برای کاربردهای چوبی نیز مورد استفاده قرار می گیرند، زیرا رنگ طلایی به خوبی با چوب برنزه ترکیب می شود. برنج فلز نرم تری است و باید با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد، همیشه حفره های پیلوت را سوراخ کنید و از قطعات درایور استفاده کنید که دقیقاً روی سر پیچ قرار می گیرند تا از عریان شدن آن جلوگیری شود. پیچ برنجی نیز نیاز به سوراخ پیلوت قبل از نصب دارند.

خواص پیچ و مهره برنجی

بست های برنجی به دلیل خواص فیزیکی و زیبایی شناختی خود استفاده می شود. برنج به دلیل رسانایی حرارتی بالا و خواص مقاوم در برابر خوردگی، برای استفاده در محیط های سرد و گرم مناسب است و در برابر خوردگی آب مقاوم است و آن را به یکی از اصلی ترین صنایع مانند گرمایش و لوله کشی تبدیل می کند. بست های برنجی عمدتاً غیر مغناطیسی هستند (مانند هر بست، خواص مغناطیسی جزئی می تواند در طول فرآیند تولید ایجاد شود) و در برابر کدر شدن مقاوم هستند.

خرید پیچ برنجی

صنایع پیچ و مهره پایا تولید کننده انواع بست های برنجی در سایز های گوناگون میباشد. مشتریان عزیز جهت سفارش و استعلام قیمت این محصول با شماره تماس های موجود ارتباط برقرار کنید.

سایز بندی پیچ برنجی

سایز بندی بست های برنجی تفاوتی با دیگر محصولات تفاوتی ندارد و بصورت دو عدد بیان میشود برای مثال M18*60. عدد اول یعنی 18 نشان دهنده ی قطر پیچ و عدد 60 نشان دهنده ی طول پیچ بر حسب واحد میلی متر میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید