پیچ و مهره آهنی

یکی از متریال هایی که در تولید پیچ و مهره استفاده میشود متریال کربن استیل یا همان فولاد کربن هستش. فولاد کربن رایج ترین نوع فولاد مورد استفاده در تولید بست است. پیچ و مهره آهنی در 3 گرید تولید و به بازار عرضه میشود. استحکام پیچ و مهره آهنی از حدود 50 ksi تا 300 ksi متغیر هستش.

گرید پیچ و مهره آهنی

درجه 2: این یک دسته کم کربن است که دارای کم هزینه ترین و همچنین کم دوام ترین انواع فولاد است. مواد درجه 2 بسیار کارآمد است و بخش عمده ای از پیچ و مهره آهنی را تشکیل می دهد.
گرید 5: فولادهای درجه 5 از گروه های کربن متوسط ​​بدون آلیاژ تولید می شوند و معمولاً برای بهبود استحکام آنها با کار سخت می شوند. سختی هسته راکول C19-C30.
درجه 8: این فولادها معمولاً آلیاژ کربن متوسط ​​هستند. آنها تا حد زیادی سخت شده اند و آنها را قوی تر می کند. سختی هسته راکول C33-C39.

کربن استیل چه نوع متریالی است؟

کربن استیل فولادی است که دارای مقادیر کمی از یک یا چند عنصر آلیاژی (به غیر از کربن) مانند منگنز، سیلیکون، نیکل، تیتانیوم، مس، کروم یا آلومینیوم است. فولاد آلیاژی بیشتر برای محصولات سوکتی استفاده می شود. سختی برینل محدوده ای است که به عناصر آلیاژی مخلوط شده بستگی دارد.

قیمت پیچ و مهره آهنی

قیمت پیچ و مهره آهنی به 2 عامل بستگی دارد. اولین عامل مربوط به گرید پیچ و مهره هستش. پیچ و مهره کربن استیل معمولا در دو گرید پرمصرف 5.6 و 4.6 تولید میشود. اگر بخواهیم این دو گرید از لحاظ قیمت با یکدیگر مقایسه کنیم گرید 5.6 نسبت گرید 4.6 از ارزش بیشتری برخوردار است. شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا؟ گرید 5.6 با توجه به ترکیبات آن فشار بیشتری را بر هر میلی متر مربع تحمل میکند. دومین عامل مربوط به سایز بندی این محصول هستش که هرچه سایز محصول بزرگ تر باشد قیمت و ارزش آن نیز بیشتر است.

اطلاعات لازم جهت سفارش پیچ و مهره آهنی

اطلاعاتی که برای سفارش این محصول نیاز دارید به 3 قسمت تقسیم میشود. سایز پیچ و مهره , گرید و تعداد آن. سایز بندی پیچ و مهره آهنی بصورت دو عدد بیان میشود برای مثال M12*40. عدد اول یعنی 12 نشان دهنده ی قطر پیچ و عدد دوم یعنی 40 نشان دهنده ی طول پیچ برحسب میلی متر است.

ترکیبات پیچ و مهره آهنی

فولاد کم کربن به طور معمول حاوی 0.04٪ تا 0.30٪ محتوای کربن است. این یکی از بزرگترین گروه های فولاد کربنی است. این تنوع زیادی از اشکال را پوشش می دهد. از ورق تخت تا تیر سازه. بسته به ویژگی های مورد نیاز، عناصر دیگری اضافه یا افزایش می یابد. به عنوان مثال: کیفیت طراحی (DQ) – سطح کربن پایین نگه داشته می شود و آلومینیوم به آن اضافه می شود و برای فولاد سازه سطح کربن بالاتر است و محتوای منگنز افزایش می یابد.
فولاد کربن متوسط به طور معمول دارای محدوده کربن 0.31٪ تا 0.60٪ و محتوای منگنز بین 0.060٪ تا 1.65٪ است. این محصول از فولاد کم کربن قوی تر است و شکل دهی، جوش و برش آن دشوارتر است. فولادهای کربن متوسط ​​اغلب با استفاده از عملیات حرارتی سخت شده و تمپر می شوند.

فروش پیچ و مهره آهنی

صنایع پیچ و مهره پایا تولید کننده انواع پیچ و مهره آهنی در گرید و سایز های مختلف میباشد. جهت سفارش و استعلام قیمت با شماره تماس های موجود ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید