تفلون در مقابل PTFE

واقعاً گاهی اوقات دشوار است که تفاوت پوشش تفلون و PTFE را متوجه بشویم؟ جهان ما پر است از اصطلاحات فنی، کلمات اختصاری و نام های تجاری. بنابراین، برای پیدا کردن تفاوت‌های عمده بین PTFE و تفلون، و اینکه کدام یک بین تفلون در مقابل PTFE بهتر است، بیایید بفهمیم که PTFE و تفلون چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند.

استاد بولت به همراه پوشش تفلون

پوشش PTFE چیست؟

پوشش PTFE مخفف یا شکل کوتاه پلی تترا فلوئورواتیلن، پلیمر مصنوعی متشکل از کربن و فلوئور است. PTFE از تترافلوئورواتیلن منشاء می‌گیرد و به دلیل خواص منحصر به فرد خود به طور گسترده در طیف وسیعی از کاربردها استفاده می‌شود.

خواص PTFE

نقطه ذوب بالا

PTFE دارای نقطه ذوب حدود 327 درجه سانتیگراد است. آنها از نظر حرارتی بین 200- تا 260+ درجه سانتیگراد پایدار هستند. بنابراین، آن ها به راحتی در اثر حرارت آسیب نمی بینند و به همین دلیل است که PTFE کاربردهای گسترده ای در ظروف نچسب دارد.

ضریب اصطکاک کم

ضریب اصطکاک PTFE کمتر از اکثر مواد جامد است. بنابراین به PTFE کمک می کند تا به عنوان یک ماده غیر چسبنده عمل کند. به همین دلیل است که گاهی اوقات صفحات PTFE در زیر کفش های لوله برای کاهش اصطکاک پشتیبانی ارائه می شود.

استحکام خمشی بالا

حتی در دماهای پایین تر PTFE توانایی خم شدن خود را حفظ می کند. این به PTFE کمک می کند تا بر روی سطوح مختلف بدون از دست دادن یکپارچگی آن اعمال شود.

مقاومت الکتریکی بالا

PTFE مقاومت الکتریکی بالایی را ارائه می دهد. به همین دلیل است که از این بین مواد مختلف برای جداسازی الکتریکی برای جلوگیری از خوردگی استفاده می شود.

تفاوت پوشش تفلون و پوشش ptfe

کاربردهای PTFE

همه این ویژگی های منحصر به فرد PTFE را به یک انتخاب ایده آل برای کاربردهای مختلف خانگی و صنعتی تبدیل می کند.

  • پوشش داخل سطوح لوله برای حمل سیالات خورنده.
  • عناصر نگهدارنده لوله همراه با کفشک یا بند لوله برای کاهش اصطکاک پشتیبانی.
  • ماده ایزوله الکتریکی بین لوله و گیره
    برای جداسازی انتقال ارتعاش از لوله کشی به سازه ها.
  • جاذب ارتعاش صوتی
  • پوشش پیچ و مهره

تفلون چیست؟

برای فهمیدن تفاوت تفلون در مقابل PTFE، ابتدا باید معنی تفلون را بفهمیم. تفلون در سال 1938 توسط دانشمند دوپونت دکتر روی پلانکت کشف شد. تفلون همچنین یک پلاستیک فلوئوردار حاوی کربن و فلوئور است. بله درست حدس زدید، PTFE و تفلون هر دو یکسان هستند. در واقع، تفلون نام علامت تجاری یا نام تجاری ثبت شده برای PTFE متعلق به Chemours است. بنابراین، تفاوت بین PTFE و تفلون وجود ندارد. تنها تفاوت در نام است. PTFE محصول واقعی و تفلون نام تجاری است.

تفاوت پوشش PTFE و تفلون

تا به حال باید مشخص شده باشد که PTFE و تفلون هر دو به محصول مشابهی به نام پلی تترا فلوئورواتیلن، یک لاستیک مصنوعی با کاربردهای چند منظوره هستند. برای پیدا کردن برنده بین PTFE در مقابل تفلون، می‌توانیم بگوییم که همه تفلون‌ها PTFE هستند، اما همه PTFE ممکن است تفلون نباشند. در آخر اگر بخواهیم نتیجه گیری بکنیم باید بگوییم که پوشش تفلون و پوشش PTFE تفاوت زیادی و یا قابل توجهی با یکدیگر ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید