• 1.پیچ و مهره داکرومات چیست؟

پیچ و مهره داکرومات آوانویسی و مخفف انگلیسی DACROMET است. داکرومات نوع جدیدی از فناوری تصفیه سطح است. در مقایسه با تکنولوژی آبکاری دردناک، می توان گفت Dacromet نوعی “آبکاری سبز” است. بنابراین، مزایای پیچ و مهره داکرومات در مقایسه با سایر پیچ و مهره ها چیست؟

  • 2.فرایند پیچ و مهره داکرومات چگونه است؟

داکرومات یک فرآیند غوطه‌وری/اسپری سرد است که منجر به یک پوشش نازک از روی شبیه به پوشش آبکاری می‌شود. اجزاء قبل از پختن در دمای 300 درجه سانتیگراد در محلول روی سرد غوطه ور شده و چرخانده می شوند.
از آنجایی که این فرآیند بسیار جدیدتر از روش داغ است، مشخص نیست داکرومات چقدر دوام خواهد آورد. علاوه بر بهبود مقاومت در برابر خوردگی، داکرومات از قطعات در برابر شکنندگی محافظت می کند و دارای یک روکش براق است.

  • رنگ آمیزی

    طیف وسیعی از مواد آماده سازی رنگ تریلر برای محافظت از قطعات در برابر خوردگی موجود است.با این حال، کیفیت پرداخت تا حد زیادی به مهارت نقاش بستگی دارد. به این ترتیب، سطوح رنگ شده نمی توانند به قوام پوشش های غوطه ور یا آبکاری شده دست یابند. رنگ همچنین در وصله کردن پوشش های فرسوده یا خراشیده مفید است.یک پوشش نسبتاً ضخیم را می توان با رنگ روی به دست آورد و از نظر تئوری هیچ محدودیتی در اندازه جزء مورد پوشش وجود ندارد.

  • پیچ و مهره داکرومات چه مزایایی دارد؟

پیچ و مهره داکرومات در برابر خوردگی با دمای بالا بسیار مقاوم هستند و دمای مقاوم در برابر حرارت می تواند تا 300 درجه سانتیگراد باشد. فرآیند گالوانیزه سنتی بسیار پایین تر از آن است. عملکرد چسبندگی و پوشش مجدد خوب: پوشش روی پیچ و مهره  داکرومات می تواند چسبندگی خوبی با بستر فلزی در تماس ایجاد کند و چسبندگی قوی با سایر پوشش ها دارد. قطعات پردازش شده به راحتی رنگ می شوند. نیروی پیوند با پوشش آلی حتی بیشتر از فیلم فسفاته است.

  • معایب پوشش داکرومات چیست؟

اگرچه پوشش داکرومات مزایای زیادی دارند، اما نمی توان برخی از معایب آن را نادیده گرفت. برخی از پیچ و مهره پوشش داکرومت حاوی یون های کروم هستند که برای محیط زیست و بدن انسان مضر هستند. یون کروم می تواند عواقب بسیار جدی ایجاد کند، به ویژه نقش یون های کروم شش ظرفیتی که می تواند باعث سرطان شود که باید به آن توجه شود. رنگ سطح روکش پیچ های داکرومات تک، فقط سفید نقره ای و خاکستری نقره ای است که با رنگ امروزی مطابقت ندارد.

  • پوشش داکرومات از چه موادی تشکیل شده است؟

پیچ و مهره داکرومات مزایای مختلفی را ارائه می دهد. پوشش داکرومات نیازی به تردی هیدروژنی، ترشی اسید یا آبکاری الکتریکی ندارد. آنها دو فلزی مقاوم در برابر خوردگی هستند. ماهیت معدنی آن را در برابر حلال های آلی مقاوم می کند. پوشش داکرومات مقاوم در برابر حرارت و رسانا است. مقاومت در برابر پاشش نمک است. در برابر خوردگی محافظت بیشتری نسبت به روی دارد. جدا از تمام این ویژگی ها، پوشش داکرومات دارای مزایای زیست محیطی است، همچنین مانند اینکه از فلزات غیر سمی تشکیل شده است. از آنجایی که بر پایه آب است، عاری از سایر حلال های سمی است.

  • قیمت پیچ و مهره داکرومات

قیمت پیچ و مهره داکرومات در مقایسه با پوشش های دیگر متفاوت است برای مثال در مقایسه با پیچ و مهره گالوانیزه سرد از ارزش بالاتری برخوردار است اما با پوشش گالوانیزه گرم ارزش یکسانی دارد. معمولا مشتریانی که قصد خرید پیچ و مهره با این پوشش را دارند باید 30 تا 35% به قیمت اولیه پیچ و مهره اضافه کنند.

  • فروش پیچ و مهره داکرومات 

صنایع پیچ و مهره پایا تولید کننده پیچ و مهره با انواع پوشش های گوناگون میباشد شما فقط کافی است تماس بگیرید و سایز دقیق محصول , متریال و نوع پوشش آن را بیان کنید باقی کار به عهده ما.