مشخصات پیچ استنلس استیل

پیچ استیل مترادف با استحکام، طول عمر و جذابیت زیبایی است. از چاقوهای آشپزخانه گرفته تا محفظه های الکتریکی و فراتر از آن. فولاد استیل ماده ای است که دنیای ما و ابزارهای ما را تمیزتر، ایمن تر و کاربردی تر نگه می دارد.
با این حال، همه پیچ های استیل یکسان نیستند. امروزه انواع مختلفی از فولاد استیل را در حال استفاده خواهید یافت، و یادآوری اینکه کدام کدام است، می تواند چالش برانگیز باشد. اما انجام این تحقیق بسیار مهم است. زیرا انواع مختلف پیج استیل دارای ویژگی های متفاوتی هستند که بر مناسب بودن آنها برای کاربردهای مختلف تأثیر می گذارد.

قیمت پیچ و مهره استنلس استیل

قیمت پیچ و مهره استیل به 2 عامل بستگی دارد. اولین عامل مربوط به گرید پیچ استیل هستش. پیچ استیل به گرید های 304 , 316 , 310 , 321 و 410 تقسیم بندی میشود که هرکدام از گریدها قیمت و ارزش متفاوتی نسبت به دیگری دارد.دومین عامل مربوط به سایز محصول است. قاعدتا هر چه سایز محصول بزرگ تر باشد ارزش آن نیز بیشتر است.

فروش پیچ استیل

صنایع پیچ و مهره پایا تولیدکننده و واردکننده ی پیچ و مهره استنلس استیل در گریدها و سایزهای مختلف است. جهت سفارش و استعلام قیمت با شماره های تماس ارتباط برقرار کنید.

پیچ استیل از چه موادی تشکیل شده است؟

مانند همه فولادها، فولاد استیل آلیاژی از آهن، کربن و مقادیر کمی از فلزات دیگر است. با این حال، پیچ فولادضدزنگ متفاوت است زیرا ترکیب آن همچنین حاوی مقدار قابل توجهی کروم است.
افزودن کروم به پیچ فولادضدزنگ خواص مطلوبی از جمله مقاومت در برابر خوردگی و ظاهر درخشان آن را می دهد. هنگامی که فولاد معمولی با منبع اکسیداسیون مانند آب تماس پیدا می کند. آهن موجود در فولاد شروع به از بین بردن الکترون های خود می کند و اکسید آهن را تشکیل می دهد که بیشتر به عنوان زنگ شناخته می شود. در مقابل، کروم موجود در فولاد استیل به ایجاد یک لایه محافظ کمک می کند که واکنش پذیری فولاد را بسیار کمتر می کند و از آن در برابر خوردگی محافظت می کند.
فولاد استیل انواع مختلفی دارد که بر اساس ترکیب متفاوت است. محتوای کربن، محتوای کروم و محتوای فلزات دیگر مانند نیکل و مولیبدن، انواع مختلف پیچ های استیل را از هم متمایز می کند.

4 مورد از فواید محصولات استنلس استیل

  • مقاومت فولاد استیل در برابر خوردگی

این واقعیت که فولاد استیل مقاوم در برابر خوردگی است احتمالاً بزرگترین نقطه فروش برای این ماده است. پیچ استیل دارای کمی بیش از 10 درصد کروم در ترکیب خود است. و این اجازه می دهد تا لایه نازکی از اکسید کروم بر روی سطح بیرونی ماده تشکیل شود. این به طور موثر از وقوع هرگونه خوردگی یا تخریب در اثر اکسیداسیون یا قرار گرفتن در معرض سایر واکنش های شیمیایی که باعث خوردگی می شود جلوگیری می کند. فولاد استیل حتی در برابر شکنندگی هیدروژنی داخلی و خارجی نیز مقاوم است. همین ویژگی آن را به پرطرفدارترین ماده برای ساخت پیچ و مهره تبدیل می کند.

  • قابلیت تعمیر پیچ استنلس استیل به وسیله خود

لایه نازک اکسید کروم روی لایه بیرونی بست از اکسیداسیون برای مبارزه با اکسیداسیون استفاده می کند. خیلی باهوش است، درست است؟ لایه اکسید علاوه بر اینکه بست را در برابر خوردگی مقاوم می کند. به بست ها نیز اجازه می دهد تا خود به خود تعمیر شوند. اگر خراش یا فرورفتگی یا هر گونه اعوجاج فیزیکی دیگری به بست آسیب برساند، آلیاژ خالی قسمت آسیب دیده را در معرض اکسیژن قرار می دهد. در این لایه در معرض، اکسیداسیون باعث تشکیل لایه دیگری از اکسید کروم می شود که از آن در برابر خوردگی بیشتر محافظت می کند.

  • توجه!!!!

لطفاً توجه داشته باشید که اگرچه پیچ استیل در برابر خوردگی مقاوم است، اما قطعاً ضد خوردگی نیست. اگر بست به درستی نصب نشده باشد، یا اگر قرار گرفتن در معرض اکسیژن کافی نباشد (که از تشکیل لایه اکسید کروم جلوگیری می کند)، یا اگر در حین ساخت بست، ذرات اضافی فولاد بر روی قطعات باقی بماند، این احتمال وجود دارد که خوردگی اتصال دهنده ها در مقایسه با اتصال دهنده های فولادی استیل کاملاً تولید شده بسیار زیاد است.

  •  استنلس استیل عمر طولانی دارد

از آنجایی که این ماده دوام بسیار خوبی را ارائه می دهد، اتصال دهنده های استیل را می توان در دماهای شدید و همچنین در زیر آب استفاده کرد. هیچ ماده دیگری نمی تواند چنین مزایای طولانی مدتی را ارائه دهد، یا به هر حال، مگر اینکه شما برای آن هزینه گزافی کنید! در حالی که هزینه اصلی اتصال دهنده های فولادی ضد زنگ می تواند بالاتر باشد، آنها در دراز مدت مقرون به صرفه تر هستند. مطمئناً در طول زمان صرفه جویی بیشتری خواهید کرد، زیرا تعویض بست های فولادی ضد زنگ باید تنها یک بار در چند دهه انجام شود.

سایزبندی پیچ و مهره استنلس استیل

سایزبندی پیچ استنلس استیل همانند سایز بندی محصولات دیگر است و تفاوتی با آن ها ندارد. خب با یک مثال شروع کنیم  برای مثال پیچ سایز M10*20*1.5. عدد اول نشان دهنده ی قطر پیچ و عدد دوم نشان دهنده ی طول پیچ و عدد سوم نشان دهنده ی گام پیچ بر حسب میلی متر هستش.