• پیچ استیل 316

پیچ استیل 316 یکی از پرمصرف ترین و پرطرفدارترین اتصال دهنده ها در ایران هستش و مصرف بالایی دارد که در این مقاله به بررسی این محصول میپردازیم.

 • مشخصات پیچ استیل 316 گرید A4-70

پیچ استنلس استیل 316 یک فولاد ضد زنگ کروم نیکل آستنیتی است که حاوی 2 تا 3 درصد مولیبدن است. محتوای مولیبدن باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی، افزایش مقاومت در برابر حفره شدن در محلول های یون کلرید و افزایش استحکام در دماهای بالا می شود.
به ویژه در محیط های اسیدی و در دفاع در برابر خوردگی ناشی از اسیدهای سولفوریک، هیدروکلریک، استیک، فرمیک و تارتاریک و همچنین سولفات های اسیدی و کلریدهای قلیایی موثر است.

 • قیمت پیچ استیل 316

قیمت پیچ و مهره استنلس استیل A4-70 به دو عامل بستگی دارد. اولین عامل مربوط به سایز محصول میباشد که هر چه سایز بزرگ تر باشد از ارزش بالاتری برخوردار است. دومین مورد مربوط به کشور سازنده محصول هستش. صنایع پیچ و مهره پایا صادرکننده پیچ و مهره استنلس استیل 316 از دو کشور چین و تایوان است که با توجه به آزمایشات انجام شده پیچ استیل تایوانی کیفیت و قیمت بالاتری نسبت به نوع چینی آن دارد.

 • سایز بندی پیچ و مهره استنلس استیل 316

سایز بندی این محصول همانند پیچ های دیگر است بطوریکه بصورت 2 عدد بیان میشود برای مثال M22*100. عدد اول همان 22 نشان دهنده ی قطر پیچ بر حسب میلی متر است و عدد دوم (100) نشان دهنده ی طول پیچ هستش.

 •  استیل 316 در چه مواردی استفاده میشود؟

استنلس استیل A4-80 در ساخت منیفولدهای اگزوز، قطعات کوره، مبدل های حرارتی، قطعات موتور جت، اواپراتورها، تجهیزات پردازش شیمیایی، تجهیزات دارویی و عکاسی، قطعات شیر و پمپ، مخازن، خمیر و کاغذ و پارچه است. تجهیزات پردازش و قطعاتی که در معرض محیط های دریایی قرار دارند بیشترین استفاده از این محصول میبرند.

 • خواص استیل 316 را نام ببرید؟

این یک گرید مولیبدن دار است و می تواند در دسته فولاد آستنیتی طبقه بندی شود.
این به طور گسترده در بخش دریایی استفاده می شود، زیرا در برابر خوردگی مقاوم است و حتی می تواند در شرایط سخت دریایی نیز مورد استفاده قرار گیرد.
هنگامی که در دماهای بین 425 درجه سانتیگراد تا 860 درجه استفاده می شود در برابر بارش کاربید مقاوم است.
از آنجایی که در برابر خوردگی مقاوم است، در کاربردهای مختلف تجاری و صنعتی و همچنین در محیط های پر کلرید بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

 • فواید استیل 316 چیست؟

 1. سهولت ساخت
 2. سهولت در تمیز کردن
 3. مقاومت بیشتر در برابر محلول های رایج (اسید سولفوریک، کلریدها، برومیدها، یدیدها و اسیدهای چرب در دمای بالا)
 4. محافظت بیشتر در برابر آب دریا و آب نمک
 5. ساخت و ساز دریایی و محیط های خورنده تر که در آن مواد در معرض مواد شیمیایی و حلال ها قرار می گیرند.
 • جوشکاری استنلس استیل 316 چگونه است؟

عملکرد جوش فیوژن برای پیچ و مهره استنلس استیل 316 هم با پرکننده و هم بدون پرکننده عالی است. میله های پرکننده و الکترودهای توصیه شده برای استنلس استیل 316 و 316L به ترتیب مانند فلز پایه، 316 و 316L هستند. قطعات جوشی سنگین ممکن است به بازپخت پس از جوش نیاز داشته باشند. گرید 316Ti ممکن است به عنوان جایگزینی برای فولاد زنگ نزن 316 در جوش های مقطع سنگین استفاده شود.

 • مرکز فروش پیچ و مهره استیل

صنایع پیچ و مهره پایا بهترین مکان برای خرید شماست شما کافی است فقط تماس بگیرید و سایز و متریال محصول رو اعلام کنید باقی کار به عهده ما.

 • پیچ استیل نگیر

استنلس استیل 316 گرید A4-70 یه پیچ استیل نگیر معروف است و دلیل این نام این است که آهن ربا استنلس استیل 316 را جذب نمیکند و این خاصیت باعث متمایز و خاص بودن استیل 316 میشود. یکی از دلایلی که استنلس استیل 316 از پیچ استیل 304 ارزش بیشتری دارد مربوط به همین خاصیت آهن ربایی است.