• واشر دیسکی چه نوع اتصال دهنده ای هستش ؟

واشر دیسکی DIN2093 در دسته اتصال دهنده های زاویه ای با مرکز مخروطی هستند. این محصول میتواند در هر جهتی جهت گیری شود تا حداکثر تطبیق پذیری را برای مصرف کننده فراهم کند. یکی از فواید این محصول این است که توانایی تحمل بار زیادی در یک منطقه کوچک عملیاتی را دارد. نیروی مخالف وارد شده توسط مرکز مخروطی میتواند به عنوان یک ترکیب انحراف قدرتمند عمل کند تا ساختار را با اصطکاک بالا نگه دارد و مانع از لغزش و لرزش آن شود.

  • قیمت واشر دیسکی DIN2093

قیمت واشر های دیسکی به 3 عامل بستگی دارد اولین مورد آن مربوط به جنس و متریال آن است. این دسته از واشر ها در متریال های استیل و فولادی تولید میشوند که با هم از لحاظ قیمت و ویژگی تفاوت زیادی دارد.عامل دوم مربوط به پوشش استفاده شده بر روی واشر است و پوشش های استفاده بر روی واشر دیسکی عبارت اند از پوشش گالوانیزه گرم و سرد که هر کدام از لحاظ قیمت با هم تفاوت دارد. اخرین عامل مربوط به سایز واشر هستش و که باید بصورت دقیق اعلام شود زیرا قیمت واشر های DIN2093 سایز به سایز با هم تفاوت دارد.

  • نحوه بسته شدن واشر مخروطی به چه شکلی است؟

این دسته از واشرها یعنی واشر فنری دیسکی یه صورت سری یا موازی بسته میشوند. علاوه بر ان میتوان از ان ها با تخت تماسی استفاده کرد تا بار را به طور یکنواخت بر روی سطوح ناهوار پخش کند و این عمر باعث میشود از احتمال شکنندگی آن به حداقل برسد.

  • چه متریال هایی برای واشر دیسکی موجود میباشد؟

واشرهای DIN 2093 در متریال های فولاد ضدزنگ(استیل) , فولاد کربنی (اهنی) و فولادی الیاژی (فولادی) موجود میباشد. پرمصرف ترین متریال این محصول متریال فولاد کربنی هستش که مصرف بالایی در ایران دارد.

  • چرا واشرهای DIN2093 تحت عملیات حرارتی قرار میگیرند؟

یکی از مهم ترین عوامل در فرآیند تولید واشر دیسکی عملیات حرارتی میباشد . عملیات حرارتی در جهت ایجاد حداکثر دوام و حداقل سایش و شکنندگی انجام میشود. این عملیات باعث طولانی تر شدن عمر انها میشود به طوریکه در یک دهه تنها یک بار نیاز به تعویض دارند.

  • سایز بندی این واشر به چه شکلی است؟

سایز بندی واشرهای دیسکی همانند واشر های دیگر است به طوریکه به صورت 3 عدد بیان میشود برای مثال 3*40*20 . عدد اول نشان دهنده ی قطر داخلی حفره درون واشر میباشد عدد دوم نشان دهنده ی قطر کلی واشر میباشد و عدد سوم نشان دهنده ی ضخامت ان هستش.

نقشه واشر دیسکی
اطلاعات ابعادی واشر دیسکی
پیچ استیل 321
پیچ استنلس استیل
پیچ استیل 304
نقشه واشر دیسکی
اطلاعات ابعادی واشر دیسکی
پیچ استیل 321
پیچ استنلس استیل
پیچ استیل 304