مشخصات واشر بشقابی

واشر بشقابی که به واشر های مخروطی شکل یا فنری بشقابی (فنر دیسکی) معروف است دارای خاصیت کشسانی مناسب و در عین حال مقاومت بالا در شرایط پرفشار هستش. ویژگی اصلی فنرهای دیسکی ظرفیت نیروی فنر بالا با جابه جایی کوتاه است. این دسته از واشر ها هنگامی که در معرض بارهای بزرگ قرار میگیرند با مونتاژ کردن واشر ها بصورت موازی این امکان برای ما فراهم میشود تا فشار بیشتری را بر روی واشر وارد کنیم. این ویژگی ها باعث میشود از واشر بشقابی هم در کاربرد های پویا و هم در کاربرد های استاتیک استفاده شود.

قیمت واشر بشقابی

قیمت واشر های مخروطی به دو عامل بستگی دارد. اولین عامل مربوط به متریال یا جنس آنها هستش . واشرهای بشقابی در متریال های فولادی و استیل تولید میشوند و قیمت این دو با هم بسیار تفاوت دارد پس در انتخاب متریال دقت کنید. نکته دیگری که باید در متریال به آن توجه داشته باشید گرید استیل هستش. واشرهای بشقابی در دو گرید استیل 304 و استیل 316 تولید میشوند که این دو گرید با هم از لحاظ ویژگی و هم از لحاظ قیمت تفاوت زیادی دارند. عامل دوم سایز واشر یا به اصطلاح انگلیسی همان nominal size هستش که باید مصرف کننده آن را بصورت دقیق اعلام کند تا اشتباهی در سایز بندی و تعیین قیمت به وجود نیاید.

واشر بشقابی DIN6796

واشرهای بشقابی DIN6796 که به عنوان واشر بشقابی ضخیم معروف هستند معمولا در انگلیسی با عبارت conical spring washer و belleville washer شناخته میشوند. این دسته از واشر ها طبق استاندارد DIN6796 تولید میشوند و مقاومت بالایی در برابر بارهای محوری دارند.

واشر بشقابی استیل

این دسته از واشر ها در متریال استیل هم تولید میشوند که نسبت به متریال فولادی آن قیمت بالاتری دارد . واشر بشقابی استیل به دو گرید 304 و 316 تقسیم بندی میشود که واشر بشقابی استیل 316 به واشر مخروطی نگیر معروف است و نسبت به گرید 304 ارزش بیشتری دارد. صنایع پیچ و مهره پایا صادر کننده انواع واشر های بشقابی استیل در گرید های مختلف میباشد.

تفاوت واشر مخروطی ضخیم DIN6796 و DIN2093

گاهی اوقات برای مشتریان ما سوال پیش میاید که دو واشر مخروطی DIN2093 و DIN6796 باهم چه تفاوتی دارند. اصلی ترین تفاوت این دو محصول مربوط به ضخامت آن ها است که DIN6796 نسبت به DIN2093 ضخامت بیشتری دارد و به واشر بشقابی ضخیم معروف است.

کاربرد فنر های بشقابی

از ویژگی های این واشر میتوان به ظرفیت ذخیره انرژی بالا , عمر طولانی , هزینه نگهداری کم , امنیت بالا و مقومت بالا اشاره کرد. کاربرد اصلی این محصول محکم کردن اتصالات پیچی و حفظ تنش ثابت است. گاهی اوقات تغییرات جوی باعث انقباض یا انبساط بین پیچ و مهره و شل شدن بست میشود. نیروی ایجاد شده در اتصال پیچ توسط واشر بشقابی پس از فشرده شدن کششی را حفظ میکند که این اثرات را جبران مینماید.

سایزبندی واشر مخروطی

سایز بندی این دسته از واشر همانند واشر های دیگر است و تفاوتی با آن ها ندارد. سایز فنر بشقابی بصورت 3 عدد بیان میشود برای مثال M10*25*3. عدد اول نشانگر قطر داخلی واشر است عدد دوم نشان دهنده ی قطر خارجی و عدد سوم نشان دهنده ی ضخامت آن برحسب واحد میلی متر است.

توانایی تولید

صنایع پیچ و مهره پایا توانایی تولید انواع واشرهای بشقابی در DIN و استاندارد های مختلف را دارد فقط کافی است زنگ بزنید و سایز و متریال محصول را مشخص کنید باقی کار به عهده ما.

اطلاعات لازم جهت سفارش

مشتریان عزیز به هنگام تماس با فروشگاه کافی است به دو مورد توجه داشته باشید. مورد اول سایز دقیق و مورد دوم جنس و متریال محصول.

آیا واشرهای بشقابی موثر هستند؟

در برابر شل شدن پیچ واشرهای بشقابی که به آنها فنرهای دیسکی یا واشر مخروطی نیز گفته می شود، از بارهای فنری برای ایجاد انعطاف پذیری محوری استفاده می کنند. این با نشست ها مقابله می کند و سطح اولیه پیش بارگذاری را حفظ می کند.

واشرها بین سر پیچ و مهره و سطح جفت نصب می شوند. قابلیت های مکانیکی واشر فنری به شکل مواد بستگی دارد. هنگامی که در معرض بار قرار می گیرد، واشر بشقابی دچار تغییر شکل الاستیک می شود و سپس به شکل از قبل منحرف شده باز می گردد. آنها می توانند روی هم چیده شوند، بنابراین انحراف و ظرفیت بار می تواند بدون تأثیر مادی بر نیروها متفاوت باشد. نیروهای ایجاد شده توسط واشر بشقابی می تواند بسته به ضخامت مواد، منحنی و اندازه متفاوت باشد – به این معنی که اپراتور می تواند بارهای فنر مورد استفاده را سفارشی کند.